Vízkereszt a Gyakorló Iskolában

Immár harmadik éve hagyomány az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskolában, hogy a Vízkereszt utáni héten a székesegyházi plébános megszenteli az iskolát.

Ebben az évben január 13 – án került erre a sor, rövid ünnepség keretében. Egy 8. osztályos tanuló újévi verse után, a harmadik és negyedik osztályosok József Attila :  Betlehemi  királyok című versét  énekelték el három tanár furulya és gitár kíséretével.

Az ünnepélyes köszöntő után Böcskei Győző  atya, a Székesegyház plébánosa megszentelte az iskolát. Isten kegyelmét kérte, hogy a gondokat, szükséget, betegséget tartsa távol az Úr, s a krisztusi szeretet és béke legyen ezen a helyen.  Nyerjenek vigasztalást és erőt, akik itt tanulnak és tanítanak.

Végül minden osztályt végigjárt, hogy megszentelje az osztálytermeket és az ott tanuló diákokat, hogy egész esztendőben érezzék Isten bőséges áldását és kegyelmét.

Milbik László, Őrfi Mária