Tanítói és tanári workshop

"KAPCSOLJ KI" - Programsorozat a digitális útvesztőben

„A program az Egyszülős Központ együttműködésével és az

Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósult meg „

Digitális világ – online tér, általános és középiskolás pedagógusok részére, 2019. február 6. 15.00-16.30

A digitális tér – online tér témakörben rendkívül fontosak a naprakész ismeretek. A mobiltelefon, az okostelefon, a tablet, a laptop, a számítógép, a projektor vagy az interaktív tábla digitális eszközök. Napjainkban a modern eszközök fogalmán olyan online szolgáltatásokat, alkalmazásokat és programokat értünk, mint pl. a web2.0-s alkalmazás. A diák-tanár közötti generációs különbség nagy gondot jelenthet az oktatásban. A „digitális bevándorló” kérdéskör foglalkoztatja a pedagógusokat. Sok kutatás rámutat, hogy a pedagógusok esetében nem az életkori kategória számít, hanem a nyitottság. A „digitális bennszülöttek” eszközhasználati kompetenciája fejlett, de módszertani felkészültségük nincs. Fontos a helyes módszertani felkészítés, ebben nagyon fontos szerepe van a pedagógusoknak, fel kell készíteni a diákokat a helyes módszertani használatra és felhívni a figyelmet a veszélyekre, tévképzetekre, hiedelmekre is.