Pályaorientációs nap a 2.a osztályban

Mi szeretnék lenni, ha nagy leszek? Mi a kedvenc foglalkozásom? Hogyan készül a LEGO? Kik dolgoznak egy színházban? Ezek a kérdések is szóba kerültek 2019.09.27-én, a Gyakorló Általános Iskola pályaorientációs napján. A  2. a osztályos kis diákokat számtalan érdekes program várta.  Ezen a napon megemlékeztek iskolájuk névadójáról, Öveges Kálmánról, pár szál virággal tisztelegve a tanító előtt. Ezt követően a gyerekek előzetes gyűjtőmunkájukról számoltak be, képekkel színesítve előadásukat. H. Olivér lelkesen mesélt arról, hogy birkákat tartanak, és ő pásztor szeretne lenni. Nagyon szereti az állatokat, és azok gondozásával szeretne foglalkozni felnőtt korában. A beszámolók után a gyerekek bepillantást nyerhettek a nyíregyházi LEGO gyár munkájába rövid ismeretterjesztő előadás keretében. Ezután ellátogattak a Győri Nemzeti Színházba, ahol a színház egyik dolgozója mesélt a munkájáról és az intézménnyel kapcsolatos foglalkozásokról.  A gyerekek ámulva csodálkoztak rá a csillárszint szépségére. A program folytatásaként rejtvényt fejtettek, találós kérdésekre keresték a választ, játékosan párosítottak képeket, puzzle összerakásával fedeztek fel 1-1 foglalkozást. Mindenki nagyon jól érezte magát. A nap végén élményekkel gazdagodva indultak haza az iskolából.

Kárpáti Zsuzsanna, a 2.a osztály osztályfőnöke