Járványügyi intézkedési terv

Intézkedési terv

a 2020/21. tanévben a SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskolában a járványügyi készenlét idejére

Az intézkedési terv az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrend alapján készült.

 

  1. 1.      Felkészülés a nevelési évre, tanévkezdésre

A tanévkezdéshez szükséges fertőtlenítő szereket az Állami Egészségügyi Ellátóközpont az Operatív Törzs döntése alapján minden intézmény számára biztosítja. A fertőtlenítő szereket a fenntartók veszik át megyénként 2020. augusztus 29-és szeptember 4. között, és gondoskodnak az intézménybe juttatásról. Jelenleg az augusztus végi nagytakarítás megtörtént az intézményben. Felszerelésre került a 3 bejáratnál és folyosónként kézfertőtlenítő készülék, illetve a mosdók szappantartóit is átnézték a karbantartók. Ahol szükséges cserélték. A papírtörölköző minden helyiségben elhelyezésre került, megfelelő készlettel rendelkezünk a folyamatos utántöltéshez. Szeptembertől új takarítószemély is dolgozik iskolánkban, aki délelőttönként végzi a szükséges fertőtlenítést szolgáló tevékenységeket.

Tanévnyitó ünnepélyünket hagyományainktól eltérően, kisebb létszámban tartjuk. 2020. augusztus 31-én délután 17 órakor az 1-5. évfolyamos tanulókat várjuk. Az első és ötödik évfolyamon tanulónként 2 szülő is bejöhet a rendezvényre. Helyszín az iskola udvara. 2-4. évfolyamon a szülőket kérjük, hogy az iskola környékén várakozzanak! Rossz idő esetén helyszín a tornaterem, azonban itt csak az első és ötödik évfolyam tanulói lehetnek jelen. A többi osztály a tanteremben nyitott ablaknál, a lehetőségekhez mérten egymástól távol ülve, hangszórón keresztül vesz részt  az ünnepélyen. MASZK viselete mindenki számára kötelező!

 

  1. 2.      Az intézmények látogatása, rendezvények, kirándulások

Intézményünket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, hallgató, illetve dolgozó látogathatja. Kérjük a  szülőket, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, gondoskodjanak az orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát  értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus – gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Az intézményi csoportosulások megelőzésére kidolgoztuk az iskolába érkezés és távozás, a szünetek, a folyosón való tartózkodás és az étkezés rendjét. Ezt az első tanítási napon, az osztályfőnöki órákon megismertetjük a tanulókkal, a szülői értekezleteken pedig a szülőkkel.

Az osztálytermekben a lehetőségeinkhez mérten igyekszünk a lazább elhelyezkedésre. A folyamatos szellőztetés is kötelező!

A testnevelés órákat az időjárás függvényében szabad téren tartjuk. Amennyiben lehetőség van rá, kerüljük a testi kontaktust igénylő feladatokat. Az öltözők rendjét is újra szabályozzuk.

Az első félévben esedékes, nagy létszámú tanuló és pedagógus jelenlétével járó rendezvényeket átgondolva, az Operatív Törzs által meghatározott létszámkorlát szigorú betartásával, kisebb létszámra való bontással, zárttér helyett szabadban választott helyszínnel, az alapvető egészségvédelmi intézkedések, szabályok betartásával tervezzük.

A szülőkkel való kapcsolattartás legmegfelelőbb módja az elektronikus út. Amennyiben elkerülhetetlen a személyes találkozás, pontos egyeztetés után, az egészségügyi előírások betartásával történhet.

 

  1. 3.      Egészségügyi szempontból biztonságos környezet kialakítása

A fertőtlenítéshez szükséges személyzetet és a fertőtlenítő szereket az ÁEEK és az EMMI tájékoztatása szerint a fenntartó biztosítja. A tanulók az első nap folyamán részletes eligazítást kapnak osztályfőnökeiktől a személyi higiéne alapvető szabályairól (köhögési etikett, kézmosás, kézfertőtlenítés). Zárt térben a kórokozók koncentrációjának csökkentése érdekében biztosítjuk a folyamatos, rendszeres szellőztetést. A maszk viselése mindenki részére kötelező az épületben. A tanítási órákon a tanulók eldönthetik a maszk, vagy kendő viselését.

 

  1. 4.      Étkezésre vonatkozó szabályok

Fokozottan ügyelünk az ebédlő tisztaságára, rendszeres fertőtlenítésére. Az ebédlő előtt több mosdó és felszerelt kézfertőtlenítő várja a gyerekeket. Lehetőségeinkhez mérten megszervezzük az étkezések alatti óvintézkedéseket (sorakozás, osztályok keveredése, védőtávolság).

 

  1. 5.      Iskolai egészségügyi ellátás szabályai

Az iskolai szűrővizsgálatok és az iskola-egészségügyi ellátás során az egyéb egészségügyi ellátásra vonatkozó szabályokat betartva amennyiben az egészségügyi ellátás korlátozásának elrendelésére nem kerül sor, a szűrővizsgálatokat, és egyéb feladatokat elvégzünk.

A személyes találkozást igénylő teendők esetében a feladatok elvégzése a járványügyi óvintézkedéseknek figyelembe vételével történik.

 

  1. 6.      Tanulói hiányzások kezelése

Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, máj – és vesebetegségek) vagy például gyenge immunrendszere van, erről orvosi igazolással rendelkezik, esetleges hiányzása igazoltnak tekinthető. Szintén igazolt annak a tanulónak a hiányzása, aki hatósági karanténba került. Ebben az esetben az iskola biztosítja az online oktatást az érintett tanítványunk számára.

 

  1. 7.      Teendők beteg személy esetén

Amennyiben egy gyermeknél, pedagógusnál, egyéb iskolai dolgozónál fertőzés tünetei észlelhetők, elkülönítjük őt, és értesítjük az iskolaegészségügyi orvost. Gyermek esetén ezzel egyidőben a szülőt / gondviselőt is értesíti az iskola. A gyermek az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.

 

 

Győr, 2020. augusztus 29.

 

                                                  

                                                    Ruppertné Hutás Kinga

                                                        intézményvezető

Alapítvány adószáma

Universitas-Győr Alapítvány

adószáma: 19112824-1-08

Események