A Boldogság Világnapja

Boldogság1.jpgA Boldogság Világnapja   Boldogság2.jpg

a Széchenyi István Egyetem

Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskolában

Március 20. az ENSZ közgyűlésének döntése alapján a boldogság nemzetközi napja.
Az emberi lét egyik alapvető célja a boldogság, az emocionális jólét keresése. A tagországokat felszólították, hogy méltó módon ünnepeljék meg a boldogság napját, az oktatásban, társadalmi rendezvényeken hívják fel rá a figyelmet.

A világnap ötlete Bhutánból származik. Az ázsiai ország királya 1972-ben bevezette a bruttó nemzeti boldogság fogalmát, alattvalói jólétét kívánta ezzel mérni. Úgy vélte, ez fontosabb, mint a GDP.

BOLDOG ISKOLA cím birtokosaként

iskolánk egész napos rendezvénnyel kapcsolódott ehhez a világnaphoz.

Fontos volt számunkra, hogy a programoknak minél több gyerek és kolléga legyen részese, fő cél, hogy mindenki érezze jól magát ezen a napon. Így közel 30 pedagógus és 19 fő nappali tagozatos tanító szakos hallgató valamint kb. 400 tanuló 6-14 éves korig volt részese.

• A reggel közös éneklés után az épületben elrejtett szíveket kellett megkeresni a gyerekeknek, majd az üzenőfal feltöltése következett pozitív és kedves üzenetekkel.

• Az első szünetben az alsó tagozat vidám énekkel rendhagyó énekórát tartva a hangszerek felvonulását mutatta be, fantasztikus volt látni a mosolygós éneklő lelkes gyermekeket amint a hangszerek képeit lobogtatva pirosba öltözve vonultak végig az iskola folyosóin és udvarán.

• A 2. szünetben az egész iskola szívformát alakított ki az udvaron énekelve és közös összefogással „boldog suli” csatakiáltás is elhangzott (flashmob).

• Egész napunkat átjárta a boldogság vidám hangulata, pirosba öltöztünk és az órákba beépítettük a boldogság apró szíveit, melyeket a füzet margóira, feladataihoz is felrajzoltuk. Nem feledkeztünk meg az iskola dekorációjáról sem, így mókás hangulatú ajtó-, ablakdíszek készültek és a lépcsőkorlát is új ruhát kapott. A faliújságon a gyermekek bemutatták a kreatív feladataikat, amit a hét folyamán készítettek a témában, óriás szív puzzle, mozaik szívek és a Boldogság kék madara című mese is feldolgozásra került.

• órában a tanító szakos hallgatók és pedagógus kollégák bemutató órán vehettek részt, melynek fő témája a boldogság világnapja és az érzelmi intelligencia bevonása a technika oktatásába. Az óra célja az élményeken alapuló tanulás és az ajándékozás öröme az érzelmek kimutatása, -megélése és -megfogalmazása volt a fő cél. A 3. b osztály tanulói nagy lelkesedéssel és örömmel készítették egymásnak az ajándék könyvjelzőket.

Köszönet és hála minden résztvevőnek, mert jobb veletek a világ!

Barabás Renáta

szervező