A Gyakorlósok ünnepvárása a Győri Bazilikában

2019. december 12-én 22. éve rendezte meg hagyományos Adventi hangversenyét a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola. Ezen jelentős eseménynek, mint minden évben idén is a Győri Nagyboldogasszony-székesegyház adta a színteret. Az egyetem, a SZE Apáczai Csere János Kar, valamint intézményünk számos dolgozója, diákja, színpompás hangszerjátékkal és énekszerepléssel színesítette meg a karácsonyt megelőző adventi időszakot. Hangversenyünket Dr. Ruppert István orgonaművész játéka nyitotta meg, melyet Győr belvárosának  plébánosi beszéde követett, majd iskolánk igazgatóasszonya köszöntötte az egybegyűlteket. A templom falai között hegedűn, fuvolán, furulyán, zongorán és gitáron felcsendülő ismert karácsonyi daljátékok és énekek mellett, iskolánk diákjai, kis,- valamint felsős kórusa hozta közelebb a jelenlévőket a szeretet ünnepéhez. Mindemellett tanulóink versei ejtették ámulatba a megjelenteket. Idén is szebbnél szebb énekekkel varázsoltak el mindenkit a SZE Apáczai Csere János Kar ének műveltségterület végzős hallgatói, Várszeginé dr. Gáncs Erzsébet tanárnő vezetésével, felkészítésével. A hangversenyt a tanári kórus által elénekelt Mária altatója és a Bűvös éj c. dalok zárták.

Fortuna Edina - Arculat team vezető