A Gyakorló Iskola adventi hangversenye a győri Bazilikában

2018. december 13-án 21. alkalommal rendezte meg hagyományos adventi hangversenyét iskolánk, a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskolája. Ezen jelentős eseménynek, mint minden évben idén is a Győri Nagyboldogasszony-székesegyház volt a színhelye. A SZE Apáczai Csere János Kar, valamint intézményünk számos pedagógusa, diákja színpompás hangszerjátékkal és énekszerepléssel színesítette meg a karácsonyt megelőző adventi időszakot. A műsort idén is Milbik László tanár úr álmodta meg és állította össze.

Hangversenyünket Dr. Ruppert István orgonaművész játéka nyitotta meg. A templom falai között hegedűn, fuvolán, furulyán, zongorán, hárfán, csellón, brácsán és gitáron felcsendülő ismert karácsonyi dallamok és énekek hozták közelebb a jelenlévőket a szeretet ünnepéhez. A tanítóink és diákjaink által alakított vonósnégyes játéka mellett tanulóink versei ejtették ámulatba a megjelenteket. Szebbnél szebb művekkel varázsoltak el mindenkit a SZE Apáczai Csere János Kar ének műveltségterület végzős hallgatói is. Igazi meglepetéssel szolgált a gyakorlós tanárok nyolc kezes zongorajátéka. A hangversenyt a tanári kórus által elénekelt Karácsonyi Álom és a Hordozd a gyertyát c. dalok zárták.

Fortuna Edina

az arculat team vezetője