A Föld napjára emlékeztünk április utolsó hetében

Minden évben április 22-én emlékezünk meg a Föld napjáról. Az idei évben különleges módon emlékeztünk meg e fontos napról az 1.a osztályban. E jeles nap alkalmából több programon is részt vett az osztály. A közeli parkban tettünk sétát és végeztünk megfigyeléseket, tanulmányoztuk környezetünk tisztaságát. Megfigyeltük az ébredező természetet, a növényeket, állatokat. Ezt követően színes feladatokon keresztül beszéltük meg a látottakat. Felismertük, hogy a bolygónk komoly veszélynek van kitéve a környezetszennyezés, az emberi „nemtörődömség” következtében. A Földanya megmentésére figyelemfelhívó plakátot készítettünk, amit az iskola aulájában helyeztünk el. Ezen kívül egy-egy ígérettel tettünk bizonyságot arról, hogy milyen jócselekedettel tudunk hozzájárulni a környezetük és a Földünk megóvásához.

Írta: Kovács Henriett osztályfőnök és az 1.a osztály

Nyitott kapuk 2019. január 16. 08:00 - 14:00
Ünnepi Szenátus Ülés 2019. március 14. 10:00 - 11:00
Munkaszüneti nap 2019. március 15.