Kazinczy-jelvényt kapott iskolánk tanulója

ARANY A TAVASZBAN”

A közelmúltban rendezték meg Balatonbogláron a 20. Országos Kazinczy-verseny dunántúli döntőjét, melyen Erős Réka Julianna, a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola 8.a osztályos tanulója nagyszerűen szerepelt: a „Szép magyar beszéd” versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért a Kazinczy-jelvény arany fokozatában részesült.

A több napos rendezvényre Réka a területi fordulón elért I. helyezése alapján kapott meghívást. A versenyt komoly munka előzte meg, hisz egy kötelező és egy szabadon választott értekező szöveggel is kellett készülni. Az előadásokat a mai magyar irodalom és előadóművészet kiemelkedő alakjai értékelték Szakonyi Károly Kossuth-díjas író elnökletével. A gyakorlós fiatalt Bodó Veronika „Bonis Bona - A Nemzet Tehetségeiért”- díjas és Kazinczy-érmes magyartanár készítette fel a versenyre, akinek nyelvművelést segítő munkáját elismerő oklevéllel jutalmazták.

Az eseményről beszámolt: Somosfalviné Fehér Gabriella-tagozatvezető

ELTE Bartók Béla Énekkarának koncertje 2018. május 25. 19:00 - 20:00