Megyei Médiaveseny eredmények

A SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskolában több mint negyedszázados hagyomány a Gyakorlós Hét rendezvénysorozata. Ennek keretében szinte a kezdetektől sor került az iskolai diákújságok seregszemléjére, versenyére. Hat év óta ehhez kapcsolódóan megyei szintű egyéni médiaversenyt is hirdet iskolánk, szépirodalom /vers, próza/, publicisztika és illusztráció kategóriában. A minimum két írást beküldők közül a legjobb tollú tanuló elnyeri „Az év diákújságírója” címet és a vele járó vándorkupát.

Az idei versenyeredmények:

Vers kategóriában I. helyezett: Makk Tamás, Gyakorló /felkészítő tanár: Illésné Mezei Magdolna/, II. helyezett: Nemes Nataniel, Petőfi-iskola, Győrzámoly /Pulai Nikoletta/, III. helyezett: Milbik Csongor, Gyakorló /Bodó Veronika/.

Próza I. kategóriában /Mátyás király témakör/ I. helyezett: Murányi Csenge, Gárdonyi-iskola /Fegyveres Lászlóné/, II. helyezett: Bedics István, Szabadhegyi Két Tanítási Nyelvű /Háda Ágnes/, III. helyezett: Orbán-Drávucz Bence, Gyakorló /Illésné Mezei Magdolna/.

Próza II. kategóriában /Pöttyös Prüntyőke-témakör/ I. helyezett: Nagy Zsófia, Gyakorló /Illésné Mezei Magdolna/, II. helyezett: Turzó Liliána, II. Rákóczi Ferenc-iskola, Csorna /Visy Gáborné/, III. helyezett: Bérci Dorka, Páli Szent Vince-iskola, Kapuvár /Némethné Tóth Katalin/.

Illusztráció kategóriában I. helyezett: Szemenkár Alexandra, Örömhír-iskola /Kovácsovics Lászlóné/, II. helyezett: Takács Kíra, Kölcsey-iskola /Németh Éva/, III. helyezett: Nagy Zsolt, Örömhír-iskola /Gaál Attiláné/.

2018-ban a legjobb írásokat beküldő, s ezáltal „Az év diákújságírója” címet elnyerő tanuló: Fandák Ajándék, Páli Szent Vince Kat. Ált. Isk., Kapuvár. Felkészítője: Bognárné Hegymegi Ildikó.

Gratulálunk a helyezetteknek!

Írta:Illésné Mezei Magdolna

Kutatók Éjszakája 2018. szeptember 28. 13:30 - 23:55
Papírgyűjtés a Gyakorló Iskolában 2018. október 11. 00:00 - 2018. október 12. 01:00
Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Őszi szünet a Gyakorló Iskolában 2018. október 27. 00:00 - 2018. november 4. 01:00