Médiaverseny (beküldési határidő: 2017. április 7.)

Versenyfelhívás

A SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola médiapályázatot hirdet a 10-14 éves korosztály számára publicisztika, szépirodalom és illusztrációkészítés kategóriában. Minden kategóriában az 1-3. helyezettet díjazzuk. Jutalom: oklevél, könyv.

1. Publicisztika

- 1. A tanév során történt eseményekről várunk írásokat bármilyen publicisztikai műfajban

/ pl. riport, beszámoló, tudósítás stb./

- 2. 120 éve született Tamási Áron. Rá emlékezve pályázni lehet képzelt riporttal, interjúval: Ábel, a hargitai erdőpásztor címmel. A terjedelem a 3 oldalt /12-es betűmérettel, 1,5-es sortávolsággal, Times New Roman betűvel/ ne haladja meg.

2. Szépirodalom

100 éve született, és 90 éves korában, 10 éve hunyt el Szabó Magda. Tőle való az idézet: "Az élet minden borzalom ellenére gyönyörűséges, és minden gyönyörűség között a legszebb, legédesebb az ifjúság."

Írásokat várunk "borzalmas" vagy "gyönyörűséges" gyermeki élményekről versben vagy prózában. A próza terjedelme max. 3 oldal /12-es betűméret, 1,5 sortáv, Times New Roman betű/ lehet.

3. Illusztráció

200 éve született Arany János. 80 éve hunyt el József Attila. Illusztrációkat várunk bármely Arany-balladához /pl. Szondi két apródja, A walesi bárdok, Ágnes asszony/ vagy bármely József Attila-vershez. Méret: min. A/4, bármely technika megengedett. Az illusztrált vers címét kérjük az alkotásra ráírni.

4. „Az év diákújságírója” cím elnyeréséhez az 1. és 2. kategóriában beküldött, két különböző műfajú ill. formájú írással lehet pályázni. /Pl. publicisztika és vers, publicisztika és szépirodalmi próza, vers és próza./ Nem feltétel, hogy iskolai újságban az írás megjelenjen. Jutalom: oklevél és vándorkupa.

Beküldési cím:

SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola

9022 Győr, Gárdonyi G. u. 2-4.

Beküldési határidő: 2017. április 7.

Illésné Mezei Magdolna                Csenger Lajosné

szervező                                           igazgató

Munkaszüneti nap 2017. április 17. - 2017. április 18.
Munkaszüneti nap 2017. május 1. - 2017. május 2.
Munkaszüneti nap 2017. június 5. 00:00 - 2017. június 6. 00:00