Iskolánk értékei

A gyakorló iskola értékei

Iskolánk kettős feladatellátásából következően, nem csak általános iskolai oktató és nevelő munka folyik 1-8. évfolyamon, hanem az Apáczai Kar tanító szakos hallgatói számára is mi biztosítunk gyakorlati képzést.

Pedagógiai programunk (lsd. gyakorloiskola.sze.hu/dokumentumok) kiemelt figyelmet fordít az egészség és környezettudatos nevelés elveire, valamint a tehetséggondozás kibontakozására, melynek elismeréseként iskolánk több címet is kapott.

• 2009-ben elnyerte az erőszakmentes, egészségtudatos iskola címet.

• 2011-ben ökoiskola.(lsd. gyakorloiskola.sze.hu/bemztatkozás/öko iskola)

• 2013. június 3. óta akkreditált kiváló tehetségpont.(lsd. gyakorloiskola.sze.hu/bemutatkozás/tehetségpont).

Oktatás:

• Az Apáczai Kar tanító szakos hallgatónak folyamatos jelenléte, valamint iskolánk tanítói és tanárai, fokozottan biztosítják a tanórákon alkalmazott motivációs sokszínűséget és a legújabb módszerek változatos alkalmazását. (kooperációs módszerek, RWCT, projekt módszerek, részképesség fejlesztő feladatok-játékok stb.)

• Nagy hangsúlyt kap az egészséges életmódra nevelés: pl. évente több alkalommal egészségnapot szervezünk, sporttevékenységet végzünk.

• A tantermek többsége interaktív táblával van felszerelve, mellyel biztosítva van a fokozott IKT -eszközök jelenléte az órákon.

• A Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézet hallgatóival hangszeres ének órák lebonyolítása.

• 1. osztálytól sakk oktatás az órarendbe építve.

• Néptáncoktatás a mindennapos testnevelés keretein belül

• A könyvtári órák: a magyar órák színtere alkalmanként iskolánk könyvtára, ahol a magyar tantárgy keretén belül, könyvtárszakos kolléga bevonásával tanulnak a gyerekek.

• Röplabda oktatás 3. évfolyamatól.

Szolgáltatásaink:

• Alsó tagozaton osztályonkénti napközi biztosítunk.

• Felső tagozaton szervezett tanulószobai felügyelet működik.

Tehetséggondozás:

• 3.osztálytól nívócsoportos matematika oktatás.

• Tehetségműhelyek működése, tehetségazonosítás.

• Versenyeztetés városi, megyei országos szinten. (lsd. gyakorloiskola.sze.hu/eredmények)

Nyelvoktatás:

• Iskolánkban 3. osztálytól emelt szintű angol nyelvoktatás folyik heti 5 órában.

• 7-8. évfolyamos tanulóinknak második idegennyelv tanulására nyújtunk lehetőséget angol és német nyelvből.

• Nemzetközi projektekben való részvétel (Comenius projekt ). Kapcsolattartás: olasz, német, holland, izland, szlovák, lengyel, finn iskolákkal.

Kapcsolattartás: (lsd. gyakorloiskola.sze.hu/aktualitások/események)

Belvárosi elhelyezkedésünk előnye, hogy számos kulturális intézménnyel vagyunk, kapcsolatban. Így diákjainknak színvonalas múzeumi és kézműves foglalkozásokat, színházlátogatást, hangversenyt, sportfoglalkozásokat tudunk kínálni.

• Alsó tagozatos bábszínház látogatás biztosított a Vaskakas Bábszínház műsoraira.

• 1-8. évfolyamon múzeumi foglalkozáson való részvétel a Borsos Miklós Múzeumban.

• Kapcsolattartás a Kovács Pál Megyei Gyermekkönyvtárral, alsó tagozaton aktuális kultúrfoglalkozáson való részvétellel.

• Gyermekek Házában szervezett foglalkozásokon való részvétel. Pl. Honfoglalás kori játszóház

• Kirándulások alkalmával 2. és 4. évfolyamon a ravazdi erdei iskolát látogatjuk.

• Az Apáczai Kar révén aktuális programokon való részvétel pl. kis kutatók éjszakája

• Fenntartónk a Széchenyi István Egyetem aktuális programjain, eseményein való részvétel.

Hagyományőrzés:

• Gyakorlós Hét

• Nemzeti ünnepek színvonalas megemlékezése.

• Világnapokról való megemlékezés kiállítással, műsorral, vetélkedőkkel.

• Adventi gyertya gyújtás műsor keretében.

• Adventi hangverseny a Bazilikában.

Egyéb értékeink:

• Iskolarádió működik szakkör szinten heti rendszerességgel, diákjaink szerkesztői bevonásával.

• Iskolánk saját iskolaújsággal rendelkezik, mely évszakoknak megfelelően jelenik meg, tanulói munkákkal, eseménybeszámolókkal, rejtvényekkel színesítve.

• Iskolai könyvtárunknak első évfolyamtól kezdve tagja diákjaink, hirdetve a könyvek szeretetét.

• 6. évfolyamtól tanulóinknak lehetőségük van a győri Zsinagógában komolyzenei bérletet vásárolni, és a hangversenyeken részt venni.

• Csoportközi kreatív foglalkozások havi rendszerességgel a napközi keretein belül.

• Gazdag szakköri kínálattal rendelkezünk.(lsd. Gyakorloiskola.sze.hu/oktatás/szakkörök)

• Informatika oktatás egyetemi hallgatók bevonásával 3. évfolyamtól szakköri keretek között. „logo” szakkör.