Erdők hete élménybeszámoló

Csak a lábnyomodat hagyd az erdőben!”

Hangzott el 2016. szeptember 30. és október 7. között az idei Erdők Hete programsorozat jelmondata, melyen iskolánk több osztálya is részt vett, köztük a 2. a osztály diákjai. Tanulóinkat a közeli Batthyányi parkba invitálták a program szerkesztői azzal a céllal, hogy megtanítsák, hogyan kiránduljanak, túrázzanak a természetben úgy, hogy az erdei életközösséget a legkevésbé veszélyeztessék és betartsák az erdei viselkedés szabályait. Több állomásból kialakított tanösvényen, játékos ismeretterjesztő feladatokkal várták a gyerekeket. Megtudhatták, hogy melyek hazánkban a védett állatok és növények, miért nem szabad erdőben tüzet gyújtani, s miért szabad csak a lábnyomunkat hagyni az erdőben. Játszva tanultak és tanulva játszottak.

Munkaszüneti nap 2017. június 5. 00:00 - 23:55
8. osztályosok ballagása a Gyakorló Iskolában 2017. június 15. 17:00 - 18:00