A Gyakorló Iskola Adventi Hangversenye a Győri Bazilikában

2017. december 14-én 20. éve rendezte meg hagyományos Adventi hangversenyét a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola. Ezen jelentős eseménynek, mint minden évben idén is a Győri Nagyboldogasszony-székesegyház adta a színteret.Az egyetem, a SZE Apáczai Csere János Kar, valamint intézményünk minden dolgozója, diákja, színpompás hangszerjátékkal és énekszerepléssel színesítette meg a karácsonyt megelőző adventi időszakot.Hangversenyünket Dr. Ruppert István orgonaművész és Dr. Hontvári Csaba trombitaművész játéka nyitotta meg.A templom falai között hegedűn, fuvolán, furulyán, zongorán és gitáron felcsendülő ismert karácsonyi daljátékok és énekek mellett, Kodály Zoltán Adventi ének kórusművének, Bach Allemande című darabjának, osztrák és angol karácsonyi énekeknek lehettünk részesei, a magyar karácsonyi dalok között. Rendezvényünkön iskolánk diákjai, kis kórusa és felsős kamara kórusa, valamint tanári kórusa hozta közelebb a jelenlévőket a szeretet ünnepéhez. Idén is szebbnél szebb énekekkel varázsoltak el mindenkit a SZE Apáczai Csere János Kar ének műveltségterület végzős hallgatói, Várszeginé dr. Gáncs Erzsébet tanárnő vezetésével, felkészítésével.A hangverseny záró motívumaként felcsendülő, orgonajátékkal kísért Menyből az angyal közös éneklésével, igazán mindenki részese lehetett a Gyakorló Iskola 2017-es Adventi hangversenyének.

Írta: Rumi Barbara

További képek a galériában.

Első félév vége a Gyakorló Iskolában 2018. január 26. 00:00 - 23:55
Vizsgaidőszak vége 2018. január 27.
Szenátusi ülés 2018. január 29. 14:00 - 16:00
A Gyakorló Iskola szülői farsangi bálja 2018. február 3. 19:00 - 20:55