A 2017-es hallgatói tanítói verseny eredménye

2017. december 5-én került sor az Apáczai kar IV. éves tanító szakos hallgatói körében a tanítói verseny eredményhirdetésére. A verseny 2 fordulóból áll. Az első fordulóban matematika – magyar nyelv és irodalom valamint környezetismeret tantárgyakból tanítanak 1-1 órát a tanítójelöltek a SzE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola alsó tagozatának valamelyik osztályában. Aki itt 80 % felett teljesít, meghívást kap a 2. fordulóban való részvételre. Az értékelést iskolánk 1-1 szakvezető párosa végzi a záró tanításoknak megfelelő szempontok alapján értékelve a z órához készített tervezetet, a látott tanítási órát és a hallgatói önbírálatot. A második fordulóban mindenki a választott műveltségterületének megfelelő tantárgyat tanít 3-6. évfolyam valamely osztályában. Amennyiben a versenyző 2 tanításának átlaga eléri a 90 % -ot, az Apáczai Karral való megegyezés szerint a hallgató mentesül a záró tanítás alól, s erre automatikusan jeles értékelést kap. A versenyen a szakma iránt legelhivatottabb hallgatók vesznek részt most már évek óta, s nagy lelkesedéssel vágnak neki a kihívásoknak. Gyönyörű példáit láthatják a szakvezetők az elméleti tudás gyakorlatba való szakszerű átültetésére. Az idén 10 hallgató kap felmentést a záró tanítás alól a kiváló teljesítmény alapján. Közülük a legjobbak a következők:

1. helyezett Siska Dorina német nyelv VMT

2. helyezett Nagy Ágnes ének –zene VMT

3. helyezettek azonos pontszámmal: Szerepi Kata magyar nyelv és irodalom VMT és Bárányos Eszter matematika VMT

Készítette: Ruppertné Hutás Kinga