2017-ben is nálunk járt a mikulás

Messze az északi sarkon nagy most készülődés. Télapó előkészítette szánját, befogta a rénszarvasait, felpakolta az ajándékokat, és útnak indult, hogy a gyakorlós diákokat megajándékozza. Történetem kezdődhetne úgy is mint egy mese, hiszen a jó öreg minden évben mesébe illően elevenedik meg előtetetek. Piros sapka, piros sál, ugyanilyen színű ruha fehér szegéllyel. Őszes feje, szinte fehér, orra piros, mert kicsípte a dér. Bot van a kezében, mert nehezen jár, de azért minden évben minden jó gyermekhez betalál.

Ez a nap is ugyanúgy indult a Gyakorlós diákok számára, mint a többi...Becsengettek, elkezdődött a matek óra, majd egy újabb csengés hallatszott a folyosóról, de ez kicsit más volt, mint a többi. A Mikulás csengettyűjére lettek figyelmesek a gyerekek, aki az első órától kezdődően a délelőtt folyamán meglátogatta diákjainkat. A tanulók már izgatottan várták. Minden alsós osztályba betért, ahol énekkel, verssel várták a gyerekek. Télapónak minden kisgyermekhez volt egy jó, biztató szava. Elmesélte hétmérföldes csizmájával hogyan jut el minden gyermekhez és, hogy minden nap figyeli őket hógömbjén keresztül. A kellemes beszélgetés végén természetesen a jól megérdemelt ajándékok se maradhattak el, amit örömmel adott át minden kis gyerkőcnek a jó öreg Télapó. Ezután elbúcsúzott, majd tovább indult, hogy kötelességének eleget tegyen és kiossza minden gyermeknek a jól megérdemelt meglepetéseket.

Köszönjük Mikulás, hogy idén is meglátogattál minket!

Készítette: Rumi Barbara

Szorgalmi időszak kezdete 2018. szeptember 3.
Egyetemi tanévnyitó ünnepség 2018. szeptember 3. 10:00 - 13:00
Kutatók Éjszakája 2018. szeptember 28. 13:30 - 23:55
Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. november 2.